5 פרמטרים שאסור לשכוח בבניית אתר

5 פרמטרים שאסור לשכוח בבניית אתר

על אנשי מקצוע אשר מתמחים בבנייה של אתרי אינטרנט מוטלת אחריות כבדה, כיוון שהאתר הוא חלון הראווה של העסק ובהתאם לנוחות של הגולש ולערך המוסף שהוא מקבל, הוא יחליט אם להישאר באתר מסוים, לצאת ממנו או להגיע אליו שוב ושוב.

5 פרמטרים שאסור לשכוח בבניית אתר

התכנים שקיימים באתר האינטרנט

גולש מגיע לאתר מסוים כדי ללמוד ממנו על תחום שמעניין אותו. אם הוא ימצא בו מאמרים איכותיים שירחיבו את אופקיו ואת רמת הידע שלו הוא ייהנה מכל דקה באתר ולכן יהיה בו פרק זמן ארוך. זו הסיבה שבוני האתרים משקיעים רבות בהוספה של תכנים איכותיים שכוללים את מילות המפתח הנכונות שיש בהן שימוש רב, כדי שמהלך זה יוביל לכניסה של כמות גדולה של גולשים.

עיצובו של האתר

גולשים שנכנסים לאתר שנעים לשהות בו כיוון שיש בו צבעוניות, גרפיקה, איורים מעניינים, נהנים להימצא בו כיוון שהעיצובים מטמיעים את הידע באופן רוחבי. זו הסיבה שאנשי מקצוע אשר עוסקים באופציה של בניית אתר בוורדפרס דוגלים בתוספות שונות של מעצבים גרפיים יצירתיים וזאת כדי לבדל את נראותו של האתר מאתרים מתחרים שעוסקים בתחומים קרובים או זהים.

אתר רספונססיבי

בשנים האחרונות חל מהפך ורוב הכניסות מתבצעות דרך מכשיר הסמארטפון שמשמשים לכל צורך ולכן הגולשים מעדיפים לגלוש בדרך זו ולא באמצעות המחשב. לכן יש צורך להתאים את נראות האתר גם לאייפון ולאנדרואיד. מעבר לכניסה לאתרים השונים, הם גם מבצעים באמצעותו פעולות רבות כמו רכישה של מוצרים, עדכונים, מענה לשאלונים והמון אינטראקציה כמו לדוגמה שיחות ווטס אפ עם נציגי השירות של העסקים השונים כדי לקדם תהליך של רכישה, בדיקה או קבלת שירות.

חלוקה נכונה של קטגוריות

תפקידו של בונה האתרים הוא לאפיין את האתר באופן המיטבי ולרדת לרזולוציות הנמוכות ביותר שהוא יכול. ככל שהוא יכיר טוב יותר את העסק כך הוא יוכל להתאים את הקטגוריות המתאימות ביותר לגולשים. בכל קטגוריה הוא יקצה את היקפו של השטח הנדרש על פי חשיבותו. יש קטגוריות שיהיו קצרות יחסית ואחרות שיהיו ארוכות וכוללות רבדים רבים.

בטיחות בנושא התשלומים

אתרי אינטרנט רבים הם מכירתיים והלקוחות יכולים לרכוש בהם פריטים קטנים שעלותם היא נמוכה ועד פריטים גדולים שעולים עשרות אלפי שקלים. ברכישות הגדולות קיים חשש טבעי והגיוני לרישום הפרטים של כרטיס האשראי ולכן בונה האתרים מחויב להכין את כל הנושא הפיננסי.

הוא מתאים את האפשרויות ובונה מערך אבטחה אשר תואם את התקנים הבין לאומיים בנושא זה אשר מאגדים את כל חברות האשראי בארץ ובעולם. בנוסף לכך הוא יוצר אפשרות לבצע עסקאות גם באופציות אחרות כמו pay pal  ביט, העברה בנקאית ואמצעים נוספים לנוחותו המקסימלית של כל לקוח ולמען השקט הנפשי שלו במצבים הללו.

מאמר זה נכתב עבור קומי טו גו- מדיה חברתית